تبلیغات
ایران به روز - حرف‌های خواندنی نیکی کریمی، رضا ناجی، فرهاد توحیدی و جنجال بر سر برنامه اول سری جدید "نود"
 
روز به روز را در دنیای مجازی ایران بروز تجربه کنید.به وبلاگ علمی ، تفریحی ، هنری Ir2date خوش آمدید .

حرف‌های خواندنی نیکی کریمی، رضا ناجی، فرهاد توحیدی و جنجال بر سر برنامه اول سری جدید "نود"

نوشته شده توسط :نیما
پنجشنبه 9 مهر 1388-12:23 ق.ظ

 

 

 بخش‌هایی از حرف‌های مختلف سینماگران و اهل سینمای ایران درباره موضوع‌های مختلف ...

نیکی کریمی چرا روز نامه ها را نمی خواند؟
نیکی کریمی بازیگر و کار گردان مطرح سینمای ایران که این روز ها فیلم دوخواهررا برپرده سینماها دارند وهمه منتظرند تا بازی او را در پاییز در فیلم جدید کیمیایی با عنوان محاکمه در خیابان مشاهده کنند، به تازگی در میز گردی با حضور چند تن از فیلمسازان سینمای مستقل ایران در ماهنامه فیلم حضور یافته و در بخشهایی از این میز گرد به شدت از منتقدان ووضعیت سینمای مستقل در ایران انتقاد کرده است . نیکی کریمی که فیلم یک شب او پس از سالها هنوز اکران نشده دراین میزگرد گفته است :در کشورهایی مثل ایران همیشه به کار گردانها تهمتهایی زده می شود مثل اینکه به عمد جوری فیلم ساخته اند که توقیف شود در حالی که خیلی از فیلمسازان جوان از همین کشورهای همسایه مثل فاتح آکین یا نوری بیگله جیلان فیلمهایی ی سازند که به جشنواره های مختلف می روند و حمایت می شوند .ولی این جا به جای اینکه از ما حمایت کنند هر بار یک نوع انگ به ما زده می شود .که طرف فیلم توقیفی ساخته یا فیلمش رفته فلان جشنواره . وی در ادامه این میز گرد گفته است :برای نمایش فیلم شب گفتند که باید ۱۵ دقیقه دربیاید ومن یکی دو سال صبر کردم تا شاید از حذف ۱۵ دقیقه منصرف شوند و نشد به ما گفتند فیلم را برای جشنواره ها نفرستید و البته من قاچاقی آن را رد کردم الان هم یکسالی است که فیلمنامه جدیدم را داده ام و هنوز تایید نشد و می گویند بهتر است ساخته نشود . وی درادامه گفته است :از سینمای مستقل هیچ حمایتی از طرف منتقدان نمی شود .یکی از دلایلی که من دیگر روز نامه نمی خوانم همین است .برخی منتقدان پار سال ودر زمان جشنواره با کمترین دانش در مورد فیلمها می نوشتند و مثلا براساس دموکراسی نمی گفتند که فیلم فلانی با سلیقه من جور نیست .بر عکس با دیکتاتوری می نوشتند که فلانی اصلا نباید فیلم بسازد .یا با ادبیات استادیومی می گفتند فلان فیلم مزخرف است !مثل ورزشگاهها که همه افتاده اند به جان هم !در حالی که منتقدان در همه جای دنیا قرار است روشنفکر ترین قشر سینما باشند .در این اوضاع چه انتظاری از ارشاد می توان داشت .

رضا ناجی :از تلویزیون می ترسم
رضا ناجی بازیگر برنده خرس نقره ای شنواره برلین گفت وگویی با روز نامه وطن امروز کرده ودربخشهایی از این گفت وگو گفته است :در وهله اول سینما و تلویزیون از لحاظ اولویت برای من فرقی نمی‌کند و بیشتر به این موضوع فکر می‌کنم کاری را انجام دهم که حرفی برای گفتن داشته باشد. متأسفانه در حال حاضر بیشتر کارهایی که برای تلویزیون ساخته می‌شود صرفاً برای پرکردن آنتن تلویزیون است و کار خوبی ندیده‌ام، برای همین شاید بتوان گفت تا حدودی از کار در تلویزیون می‌ترسم. مجیدی یک روانشناس است ناجی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره بازی در فیلم مجیدی گفته است :معمولاً آقای مجیدی عادت دارند تمام کارها را انجام ‌دهند و بعد بازیگران را انتخاب ‌کنند و این یکی از بزرگ‌ترین حسن‌های آقای مجیدی است. ویژگی اصلی کارهای مجیدی آموزنده بودن آنهاست که از آن بسیار لذت می‌برم. مجید مجیدی همیشه 90 درصد کارش، انتخاب است اعم از انتخاب دستیاران، بازیگران و... و موقع شروع فیلمبرداری فقط 10 درصد کار باقی می‌ماند. به نظر من مجیدی نه‌تنها نویسنده و کارگردان خوبی است بلکه یک روانشناس است و سینما را خوب می‌شناسد

توحیدی :فارابی مثل یک کیوسک نگهبانی است
 فرهاد توحیدی نایب رییس هیات مدیره خانه سینما گفت وگویی با علیرضا مجمع در روزنامه دنیای اقتصاد کرده ودر بخشهایی از این گفت وگودرباره بنیاد سینمایی فارابی گفته است : دوره به دوره از کیفیت مدیریت فارابی کاسته شده، چه به لحاظ وزن فرهنگی و چه به لحاظ نقشی که باید در هدایت سینمای ایران داشته باشد. جان کلامم این است که این سازمان متناسب با رشد سینمای ایران رشد نکرده و در جایی متوقف شده است، اما از سوی دیگر و از آنجایی که به هر حال کنترل‌کننده بودجه سینمای ایران بود نقش سرپلی را اختیار کرد که سینماگران ناچار بودند به آنجا مراجعه بکنند. یعنی شاید حکم یک کیوسک نگهبانی را دارد که صرفا ویزا‌ها را کنترل می‌کند و به آدم‌ها اجازه می‌دهد رد بشوند یا نشوند! شاید مقداری بیش از این. چون فکر می‌کند پول می‌دهد باید نظر هم بدهد. یعنی در واقع نماینده فرهنگی دولت در سینماست و دوست دارد حرف‌های خودش را هم بشنود. ما به این شرایط معترض هستیم. سینمای ملی ما اگر شرایط ساختاری‌اش با چیزی که الان هست متفاوت باشد اصلا نیاز به بودجه دولت ندارد. در صورت اصلاح ساختار ما می‌گوییم اصلا نیاز نیست دولت هزینه کند. توحیدی درادامه گفته است :اما اتفاق ناگواری که در این دو سال که مدیریت فعلی فارابی عهده دار مسوولیت است افتاده این است که حمایت عام را از سینما برداشتنند . وی همچنین افزوده : آقایان یک بدنه‌ای را به هم ریخته‌اند که بتوانند فیلمی مثل ملک سلیمان تولید کنند

مدیر ورزش شبكه سه: حمله‌ای در كار نیست

 تهران امروز در صفحه ورزشی خود گزارشی درباره واکنشهابه جدیدترین برنامه نود نوشته ودر بخشی از آن آورده :نگاهی گذرا و سطحی به سایت‌های خبری برای پی بردن به موج جدید حمله علیه عادل فردوسی‌پور و موضع‌گیری در قبال برنامه دوشنبه شب 90 كه پس از مدت‌ها روی آنتن رفت، كفایت می‌كند. بعد از مسعود عنایت كه تنها ساعاتی پس از پخش مجدد برنامه 90، كارشناس داوری را مورد حملات تند خود قرارداد، روز گذشته محمدرضا ساكت هم در مقام منتقد و البته وكیل‌مدافع عباس انصاری‌فرد ظاهر شد و از مظلومیت مدیرعامل باشگاه پرسپولیس صحبت كرد. به عقیده او خدمات ارزنده انصاری‌فرد انكارناپذیر است و هتك حرمت به او در این برنامه منصفانه نبود. ساكت می‌گوید: «چالشی بودن برنامه انتقادی نباید منجر به استهزا گرفتن افراد شود ضمن اینكه استفاده از كارشناسان داوری كه صرفا شخصیت‌های نظری دارند و سابقه قابل‌توجهی در امر اجرایی و داوری ندارند و به باشگاه‌ها مشاوره می‌دهند، مطلوب نیست. مجری و تهیه‌كننده برنامه مهندس است اما متاسفانه شاهد اشكالات فنی، ارتباطی و نوعی شتابزدگی در اجرای برنامه بودیم.» محمد آقازمانی، مدیر گروه ورزش شبكه سوم اما موضع‌گیری‌های جسته و گریخته را موج جدید حمله به برنامه 90 نمی‌داند و با خوش‌بینی مفرطی در این‌باره حرف می‌زند: «اظهارنظرهایی كه از سوی افراد معدود مطرح می‌شود را نمی‌شود به كل پیكره فوتبال تعمیم داد و بنده تصور نمی‌كنم كه موج جدیدی علیه عادل و برنامه 90 به‌راه افتاده باشد.» آقازمانی در مورد ادعای انصاری‌فرد مبنی‌بر رودست خوردن از فردوسی‌پور و ملغی شدن توافقی كه قبل از آغاز برنامه حاصل شده بود جواب سیاستمدارانه‌ای می‌دهد: «ما همیشه در خدمت دوستان بوده و هستیم.»
نظرات() 


Can you get an operation to make you taller?
دوشنبه 30 مرداد 1396 11:36 ق.ظ
Hello, after reading this awesome post i am too delighted to share my knowledge here with colleagues.
http://petiteverse3725.jimdo.com/2015/06/26/natural-treatment-for-hammer-toes
شنبه 21 مرداد 1396 12:56 ق.ظ
Hi, i think that i saw you visited my website thus i
came to “return the favor”.I'm attempting to find things to enhance my web site!I
suppose its ok to use a few of your ideas!!
danielsipttjgsvhg.exteen.com
یکشنبه 8 مرداد 1396 10:51 ب.ظ
I have read so many content regarding the blogger lovers but this paragraph is genuinely a fastidious paragraph, keep
it up.
http://cherylenadler.pixnet.net
شنبه 17 تیر 1396 02:20 ق.ظ
I pay a quick visit everyday some web pages and blogs to read
posts, however this web site gives feature based articles.
http://somberengineer974.hazblog.com
سه شنبه 23 خرداد 1396 02:04 ق.ظ
It's going to be finish of mine day, however before end I am reading this impressive paragraph to increase my knowledge.
leciafischetti.soup.io
یکشنبه 21 خرداد 1396 10:40 ق.ظ
It's actually a nice and helpful piece of info. I'm happy that
you simply shared this helpful info with us. Please stay us informed like this.
Thank you for sharing.
plaza.rakuten.co.jp
پنجشنبه 18 خرداد 1396 08:34 ب.ظ
Hey there would you mind letting me know which web host you're using?

I've loaded your blog in 3 different browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most.
Can you recommend a good internet hosting provider at a fair price?

Cheers, I appreciate it!
http://jennifer3lowe.jimdo.com/2015/06/28/hammer-toe
شنبه 13 خرداد 1396 06:12 ق.ظ
Good post. I learn something totally new and challenging on blogs I stumbleupon everyday.
It will always be useful to read content from other writers
and use something from other web sites.
ellenfriese.hatenablog.com
یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 04:29 ق.ظ
Fantastic beat ! I would like to apprentice while you amend your site,
how could i subscribe for a blog website? The account helped me a acceptable deal.
I had been tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept
http://LeighannTrezise.bravesites.com/entries/general/New-Hammer-Toe-Surgery
یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 01:48 ق.ظ
whoah this blog is wonderful i really like studying your posts.

Keep up the great work! You recognize, a lot of persons are hunting around for this information, you could aid them greatly.
BHW
پنجشنبه 7 اردیبهشت 1396 11:25 ق.ظ
I every time emailed this website post page to all my associates,
as if like to read it afterward my contacts will too.
BHW
شنبه 2 اردیبهشت 1396 06:05 ب.ظ
Hello mates, how is everything, and what you desire to say about this paragraph, in my view its actually
amazing in favor of me.
manicure
شنبه 2 اردیبهشت 1396 08:06 ق.ظ
It's truly very complex in this active life to listen news on Television, therefore I just use world wide web for
that reason, and get the most recent information.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox